Orange County Basketball Camps, Club Teams, Leagues, Tournaments, Training
7-20-2014

Championship 2014

The Championship Tournament 2014

July 5-6, 2014
1500 South Anaheim Boulevard
Anaheim, CA 92805

Please select the games you would like to see from the menu in the top right corner.

You can click on your team name in the pools for individual schedules.

@OpenGymPremier: Follow on Twitter and Instagram for tournament updates
#WCE25Championship: Share your pictures and tweets with this hashtag.

@OPENGYMPREMIER
#WCE25CHAMPIONSHIP

8U - 2nd Grade

Pool AWL

20
Pool A
11
Pool A
02
Pool A

Pool BWL

30
Pool B
21
Pool B
12
Pool B
02
Pool B

Pool CWL

30
Pool C
11
Pool C
12
Pool C
03
Pool C
Date
Time
Court
HomeScore
VisitorScore
9:00 AM
A1
Team Dojo19
SGV 2 Blue17
10:00 AM
A1
Inland Force14
San Diego Southbay Show26
11:00 AM
A1
LA Elite7
SGV 2 Blue38
12:00 PM
A1
Team Dojo33
Bakersfield Elite12
12:00 PM
A2
West Coast Rebels24
San Diego Southbay Show33
2:00 PM
A1
Bakersfield Elite25
LA Elite5
2:00 PM
A2
Inland Force6
West Coast Rebels30
4:00 PM
A1
CAVS14
Utah Elite15
4:00 PM
A2
Yellow Jackets33
Pro Skills21
6:00 PM
A1
CAVS9
Pro Skills38
6:00 PM
A2
Yellow Jackets44
Utah Elite7
9:00 AM
A1
Bakersfield Elite19
SGV 2 Blue27
9:00 AM
A2
Team Dojo52
LA Elite 7
10:00 AM
A1
CAVS11
Yellow Jackets25
10:00 AM
A2
Utah Elite16
Pro Skills 41
12:00 PM
A1
A1 San Diego Southbay Show32
B2 17
12:00 PM
A2
A2 West Coast Rebels 35
C217
12:00 PM
A4
A3 Inland Force20
B37
12:00 PM
B1
B113
C116
2:00 PM
A1
C3
A3
2:00 PM
A2
Winner A1/B2
Winner A2/C2
3:00 PM
A1
Loser A1/B2
Loser A2/C2
4:00 PM
A1
Winner B1/C1
Winner of A1/B2 vs Winner A2/C2
5:00 pm
H1
B40
C40

9U Gold - 3rd Grade

Pool AWL

30
Pool A Gold
21
Pool A Gold
12
Pool A Gold
03
Pool A Gold

Pool BWL

30
Pool B Gold
21
Pool B Gold
12
Pool B Gold
03
Pool B Gold
Date
Time
Court
HomeScore
VisitorScore
11:00 AM
A2
IEBP34
Oakland PAL Blue22
11:00 AM
A4
Open Gym Premier 9U Black26
Utah Select37
1:00 PM
A1
Oakland PAL Blue33
Utah Select30
1:00 PM
A2
Open Gym Premier 9U Black27
IEBP54
3:00 PM
A1
CAVS25
AFB Academy of Future Ballers20
3:00 PM
A2
Inland Force28
Corona Vipers24
5:00 PM
A1
AFB Academy of Future Ballers25
Inland Force27
5:00 PM
A2
Corona Vipers16
CAVS46
9:00 AM
A4
Inland Force11
CAVS27
9:00 AM
B1
Corona Vipers15
AFB Academy of Future Ballers32
11:00 AM
A1
Utah Select21
IEBP35
11:00 AM
A2
Oakland PAL Blue24
Open Gym Premier 9U Black22
1:00 PM
A1
B2
A1
1:00 PM
A2
A2
B1
3:00 PM
A2
Winner B1/A2
Winner A1/B2
5:00 PM
G2
A3
B3
5:00 PM
G4
A4
B4

9U Silver - 3rd Grade

Pool AWL

02
Pool A Silver
11
Pool A Silver
20
Pool A Silver

Pool BWL

20
Pool B Silver
11
Pool B Silver
02
Pool B Silver
Date
Time
Court
HomeScore
VisitorScore
10:00 AM
A2
Lights Out Black18
SGV 3 Blue35
10:00 AM
A4
VIP Elite Basketball17
Open Gym Premier 9U Blue25
12:00 PM
A4
Oakland PAL Gold29
Open Gym Premier 9U Blue16
12:00 PM
B1
AZ Elite17
SGV 3 Blue25
2:00 PM
A4
AZ Elite27
Lights Out Black44
2:00 PM
B1
VIP Elite Basketball7
Oakland PAL Gold26
8:00 AM
A1
B2 Lights Out Black22
A1 Oakland PAL Gold18
8:00 AM
A2
A2 Open Gym Premier Blue19
B1 SGV 3 Blue30
8:00 AM
A4
B3 AZ Elite29
A3 VIP Elite Basketball17
12:00 PM
B2
Loser A1/B228
Winner A3/B331
12:00 PM
B4
Loser B1/A220
Loser A3/B318
12:00 PM
C1
Winner B1/A234
Winner A1/B220

10U Platinum - 4th Grade

Pool AWL

00
Pool A Elite
12
Pool A Elite
20
Pool A Elite
03
Pool A Elite

Pool BWL

21
Pool B Elite
02
Pool B Elite
30
Pool B Elite
12
Pool B Elite
Date
Time
Court
HomeScore
VisitorScore
10:00 AM
B4
Cali Elite41
Dominators23
12:00 PM
B4
SDS Seal23
Dominators42
1:00 PM
A4
Oakland PAL Blue21
Cali Elite16
3:00 PM
A4
Team Dojo29
ESP Bobcats/I-10 Celtics28
3:00 PM
B1
SCV Playmakers56
Utah Elite19
3:00 PM
B2
SDS Seal 17
Oakland PAL Blue28
5:00 PM
A4
Utah Elite14
ESP Bobcats/I-10 Celtics45
5:00 PM
B1
Team Dojo 30
SCV Playmakers23
8:00 AM
B1
Team Dojo46
Utah Elite10
8:00 AM
B2
ESP Bobcats/I-10 Celtics46
SCV Playmakers32
11:00 AM
A4
Oakland PAL Blue34
Dominators25
11:00 AM
B1
SDS Seal29
Cali Elite40
1:00 PM
A4
B237
A118
1:00 PM
B1
A233
B139
1:00 PM
B2
B4
A4
3:00 PM
A4
B3
A3
5:00 PM
A1
Winner B1/A2
Winner A1/B2

10U Gold - 4th Grade

Pool AWL

30
Pool A Gold
03
Pool A Gold
12
Pool A Gold
21
Pool A Gold

Pool BWL

30
Pool B Gold
21
Pool B Gold
03
Pool B Gold
12
Pool B Gold
Date
Time
Court
HomeScore
VisitorScore
9:00 AM
A2
United Sports Training19
Inland Force44
9:00 AM
A4
Socal Pride25
Open Gym Premier 10U Orange43
10:00 AM
B1
High Desert Hoopsters20
Open Gym Premier 10U Black23
10:00 AM
B2
Baseline to Baseline21
Bay City Basketball Black37
12:00 PM
B2
High Desert Hoopsters21
Inland Force37
1:00 PM
B1
Open Gym Premier 10U Black30
United Sports Training23
1:00 PM
B2
Socal Pride15
Baseline to Baseline26
1:00 PM
B4
Bay City Basketball Black51
Open Gym Premier 10U Orange34
10:00 AM
A4
Baseline to Baseline53
Open Gym Premier 10U Orange18
10:00 AM
B1
Bay City Basketball Black35
Socal Pride27
12:00 PM
C2
Open Gym Premier 10U Black27
Inland Force34
12:00 PM
C4
United Sports Training24
High Desert Hoopsters42
2:00 PM
A4
B2
A1
2:00 PM
B1
A2
B1
4:00 PM
A2
A3
B3
4:00 PM
A4
A4
B4
4:00 PM
B1
Winner B1/A2
Winner A1/B2

10U Silver - 4th Grade

Pool AWL

20
Pool A Silver
11
Pool A Silver
02
Pool A Silver

Pool BWL

02
Pool B Silver
20
Pool B Silver
11
Pool B Silver
Date
Time
Court
HomeScore
VisitorScore
9:00 AM
B1
SNU Showtime15
5 on Five29
9:00 AM
B2
I Am Rockfish15
Open Gym Premier 10U Blue27
11:00 AM
B1
I Am Rockfish29
East LA Heat16
11:00 AM
B2
Flipside16
5 on Five36
1:00 PM
C1
East LA Heat16
Open Gym Premier 10U Blue36
1:00 PM
C2
Flipside18
SNU Showtime37
11:00 AM
B2
B2 I Am Rockfish18
A1 5 on Five36
11:00 AM
B4
A2 SNU Showtime36
B1 Open Gym Premier 10U Blue14
11:00 AM
C1
B3 East LA Heat11
A3 Flipside27
1:00 PM
B4
Loser A1/B231
Winner A3/B335
1:00 PM
C1
Loser B1/A2
Loser A3/B3
1:00 PM
C2
Winner B1/A2
Winner A1/B2

11U Platinum - 5th Grade

Pool AWL

20
Pool A Elite
11
Pool A Elite
02
Pool A Elite

Pool BWL

20
Pool B Elite
11
Pool B Elite
02
Pool B Elite

Pool CWL

10
Pool C Elite
02
Pool C Elite
11
Pool C Elite

Pool DWL

20
Pool D Elite
02
Pool D Elite
11
Pool D Elite

Pool EWL

11
Pool E Elite
11
Pool E Elite
11
Pool E Elite

Pool FWL

20
Pool F Elite
11
Pool F Elite
02
Pool F Elite
Date
Time
Court
HomeScore
VisitorScore
9:00 AM
B4
San Diego Sabers White17
SGV 5 Blue22
10:00 AM
C1
Dominators21
Inland Force Black54
10:00 AM
C2
West Coast All Stars50
Game Time Elite31
11:00 AM
B4
Vision Basketball Academy25
SGV 5 Blue23
12:00 PM
C1
Socal Pride38
Game Time Elite56
12:00 PM
C2
Anaheim Regulators20
Inland Force Black50
12:00 PM
C4
NorCal Pharaohs16
NLBC Black30
1:00 PM
C4
Vision Basketball Academy36
San Diego Sabers White40
2:00 PM
C4
NLBC Black30
LA Bobcats41
2:00 PM
B2
Anaheim Regulators44
Dominators43
2:00 PM
B4
West Coast All Stars42
Socal Pride7
2:00 PM
C1
Team Dream42
Inland Force Blue36
2:00 PM
C2
Bakersfield Elite22
Seattle Future Black48
4:00 PM
A4
AZ Ventura Vipers Black27
Team Dream 41
4:00 PM
B1
Utah Legends28
Seattle Future Black32
4:00 PM
B2
NorCal Pharaohs31
LA Bobcats32
6:00 PM
A4
Inland Force Blue41
AZ Ventura Vipers Black25
6:00 PM
B1
Bakersfield Elite31
Utah Legends42
9:00 AM
B2
C2 Utah Legends19
A1 Inland Force Black62
9:00 AM
B4
E1 SGV 5 Blue39
C1 Team Dream28
10:00 AM
B2
D2 Inland Force Blue34
B1 West Coast All Stars37
10:00 AM
B4
A2 Anaheim Regulators6
D1 Seattle Future Black44
11:00 AM
C2
E2 San Diego Sabers White27
A1 Inland Force Black33
11:00 AM
C4
B2 Game Time Elite37
C1 Team Dream 43
12:00 PM
D1
F2 NLBC Black27
B1 West Coast All-Stars51
12:00 PM
D2
F1 LA Bobcats33
D1 Seattle Future Black45
1:00 PM
C4
E2 San Diego Sabers White0
C2 Utah Legends0
1:00 PM
D1
E1 SGV 5 Blue43
B2 Game Time Elite49
2:00 PM
B2
F2 NLBC Black0
D2 Inland Force Blue0
2:00 PM
B4
A2 Anaheim Regulators
F1 LA Bobcats
2:00 PM
C1
B3 Socal Pride
A3 Dominators
2:00 PM
C2
D3 Bakersfield Elite
C3 AZ Ventura Vipers Black
2:00 PM
C4
F3 Norcal Pharoahs
E3 Vision Basketball Academy
4:00 PM
B2
Winner of Winner's Bracket Pool 3
Winner of Winner's Bracket Pool 1
4:00 PM
B4
Winner of Winner's Bracket Pool 4
Winner of Winner's Bracket Pool 2
4:00 PM
C1
Winner C3/D3
Winner A3/B3
4:00 PM
C2
Loser E3/F3
Loser A3/B3
4:00 PM
C4
Loser C3/D3
Winner F3/E3
6:00 PM
A1
Winner of Semifinal #2
Winner of Semifinal #1

11U Gold - 5th Grade

Pool AWL

13
Pool A Gold
31
Pool A Gold
13
Pool A Gold
13
Pool A Gold
40
Pool A Gold

Pool BWL

21
Pool B Gold
12
Pool B Gold
02
Pool B Gold
12
Pool B Gold
31
Pool B Gold
Date
Time
Court
HomeScore
VisitorScore
10:00 AM
C4
Oakland PAL16
I Am Rockfish30
12:00 PM
D1
Westside Mambas30
Open Gym Premier Black44
12:00 PM
D2
Whittier Pacers56
Oakland PAL 58
2:00 PM
D1
Kings Basketball Academy31
Whittier Pacers36
2:00 PM
D2
Bay City Basketball Black28
Westside Mambas32
2:00 PM
D4
Pacific Elite53
Open Gym Premier Black46
2:00 PM
E1
San Diego Sabers Black24
I Am Rockfish28
4:00 PM
B4
Van Ness Stars33
Bay City Basketball Black36
5:00 PM
B2
San Diego Sabers Black38
Kings Basketball Academy26
6:00 PM
B2
Pacific Elite31
Van Ness Stars29
9:00 AM
C1
Van Ness Stars17
Open Gym Premier Black42
9:00 AM
C2
Pacific Elite31
Westside Mambas19
10:00 AM
C1
Oakland PAL20
San Diego Sabers Black31
10:00 AM
C2
I Am Rockfish35
Whittier Pacers29
11:00 AM
D1
Westside Mambas28
Van Ness Stars33
11:00 AM
D2
Open Gym Premier Black25
Bay City Basketball Black23
12:00 PM
D4
I Am Rockfish36
Kings Basketball Academy37
1:00 PM
D2
Pacific Elite50
Bay City Basketball Black42
2:00 PM
D1
Oakland PAL
Kings Basketball Academy
2:00 PM
D2
San Diego Sabers Black
Whittier Pacers
4:00 PM
D1
First Place Pool B
First Place Pool A

11U Silver - 5th Grade

Pool AWL

21
Pool A Silver
11
Pool A Silver
30
Pool A Silver
03
Pool A Silver

Pool BWL

21
Pool B Silver
30
Pool B Silver
12
Pool B Silver
03
Pool B Silver
Date
Time
Court
HomeScore
VisitorScore
10:00 AM
D1
5 on Five Black35
Corona Lakers36
10:00 AM
D2
Gamepoint28
Open Gym Premier 11U Blue20
12:00 PM
D4
5 on Five Black34
Gamepoint21
3:00 PM
B4
Corona Lakers37
Open Gym Premier 11U Blue25
3:00 PM
C1
South Coast32
LA Select36
4:00 PM
C1
High Desert Hoopsters45
Open Gym Premier 11U Orange15
6:00 PM
B4
High Desert Hoopsters41
South Coast34
7:00 PM
A1
LA Select50
Open Gym Premier 11U Orange19
12:00 PM
E1
Corona Lakers36
Gamepoint 13
1:00 PM
D4
5 on Five Black37
Open Gym Premier 11U Blue33
1:00 PM
E1
LA Select41
High Desert Hoopsters35
1:00 PM
F1
Open Gym Premier 11U Orange31
South Coast49
3:00 PM
B1
B3
A3
3:00 PM
B2
B4
A4
3:00 PM
B4
B2
A1
3:00 PM
C1
A2
B1
5:00 PM
A2
Winner B1/A2
Winner A1/B2

12U Platinum - 6th Grade

Pool AWL

30
Pool A Elite
11
Pool A Elite
03
Pool A Elite
12
Pool A Elite

Pool BWL

00
Pool B Elite
12
Pool B Elite
03
Pool B Elite
21
Pool B Elite

Pool CWL

40
Pool C Elite
31
Pool C Elite
22
Pool C Elite
13
Pool C Elite
04
Pool C Elite

Pool DWL

22
Pool D Elite
31
Pool D Elite
20
Pool D Elite
13
Pool D Elite
04
Pool D Elite
Date
Time
Court
HomeScore
VisitorScore
1:00 PM
D1
AZ Ventura Vipers Black35
San Diego Southbay Show40
2:00 PM
F1
Bay Area Mambas48
Utah Elite46
2:00 PM
F2
AZ Rebels26
San Diego Sabers White13
3:00 PM
C2
Coastal Elite30
AZ Ventura Vipers Black43
3:00 PM
C4
San Diego Select 202081
Cov's Finest Elite29
3:00 PM
D1
Bay Area Aces Platinum31
Julius V. Elite76
3:00 PM
D2
Nemesis28
Earl Watson Elite30
3:00 PM
D4
West Coast All Stars75
San Diego Southbay Show18
4:00 PM
C2
Utah Hard Knox42
Yellow Jackets 202028
4:00 PM
C4
Maeko Basketball27
Utah Elite58
4:00 PM
D1
Bay Area Mambas35
San Diego Sabers White18
5:00 PM
B4
West Coast All Stars69
Coastal Elite37
5:00 PM
C1
Seattle Future Black46
Earl Watson Elite31
6:00 PM
C1
AZ Rebels38
Maeko Basketball30
6:00 PM
C2
Nemesis16
Julius V. Elite72
6:00 PM
C4
Utah Hard Knox26
San Diego Select 202049
7:00 PM
A2
Cov's Finest Elite34
Yellow Jackets 202052
7:00 PM
A4
Seattle Future Black44
Bay Area Aces Platinum38
8:00 AM
B4
Earl Watson Elite28
Julius V. Elite58
9:00 AM
C4
Nemesis28
Bay Area Aces Platinum42
9:00 AM
D1
AZ Rebels40
Utah Elite37
9:00 AM
D2
Maeko Basketball34
San Diego Sabers White50
10:00 AM
C4
Seattle Future Black23
Julius V. Elite41
11:00 AM
D4
Yellow Jackets 202023
San Diego Select 202059
11:00 AM
E1
Utah Hard Knox 51
Cov's Finest Elite31
11:00 AM
F1
West Coast All Stars63
AZ Ventura Vipers Black33
11:00 AM
F2
Coastal Elite18
San Diego Southbay Show29
11:00 AM
F4
San Diego Sabers White29
Utah Elite47
11:00 AM
G1
Maeko Basketball24
Bay Area Mambas 62
12:00 PM
F1
Earl Watson Elite32
Bay Area Aces Platinum43
12:00 PM
F2
Nemesis35
Seattle Future Black39
12:00 PM
F4
AZ Rebels31
Bay Area Mambas 51
2:00 PM
D4
B2
A2
2:00 PM
E1
B3
A3
2:00 PM
F1
B4
A4
2:00 PM
F2
C1
A1
2:00 PM
F4
D1
B1
4:00 PM
D2
Winner B1/D1
Winner A1/C1

12U Gold - 6th Grade

Pool AWL

20
Pool A Gold
11
Pool A Gold
02
Pool A Gold

Pool BWL

20
Pool B Gold
01
Pool B Gold
02
Pool B Gold

Pool CWL

20
Pool C Gold
02
Pool C Gold
11
Pool C Gold

Pool DWL

03
Pool D Gold
21
Pool D Gold
21
Pool D Gold
21
Pool D Gold
Date
Time
Court
HomeScore
VisitorScore
9:00 AM
C1
Mountain House Wolverines50
Oakland PAL Gold44
10:00 AM
D4
Top Gun17
Bay City Basketball Black58
11:00 AM
C1
I Am Rockfish Gold48
Oakland PAL Gold34
11:00 AM
C2
Smokee's Panthers34
Mountain House Wolverines40
12:00 PM
E1
United Sports Training31
Cali Elite 11U 45
12:00 PM
F1
Baseline to Baseline34
Bay City Basketball Black46
12:00 PM
F2
San Diego Sabers Black22
RC Bulls Elite60
1:00 PM
D2
I Am Rockfish Gold39
Smokee's Panthers41
2:00 PM
F4
Cali Elite 11U26
Jr. Hoops Blue63
2:00 PM
G1
Top Gun30
Baseline to Baseline41
3:00 PM
E1
Uptempo23
RC Bulls Elite44
4:00 PM
D2
United Sports Training36
Jr. Hoops Blue64
5:00 PM
C2
Uptempo45
San Diego Sabers Black25
8:00 AM
C1
A3 San Diego Sabers Black31
B3 United Sports Training42
8:00 AM
C2
Mountain House Wolverines37
I Am Rockfish Gold39
8:00 AM
C4
Oakland PAL Gold33
Smokee's Panthers46
10:00 AM
D1
C3 Top Gun
D4
10:00 AM
D2
A1 RC Bulls60
B2 Cali Elite 11U32
10:00 AM
D4
B1 Jr. Hoops Blue41
C2 Baseline to Baseline25
10:00 AM
E1
C1 Bay City Basketball Black55
A2 Uptempo34
12:00 PM
G1
D161
Winner A1/B232
12:00 PM
G2
Winner B1/C2
Winner C1/A2
1:00 PM
F2
Loser A3/B322
D337
1:00 PM
F4
Winner A3/B3
D2
3:00 PM
C2
Winner of D1 vs. Winner A1/B2
Winner of B1/C2 vs. C1/A2
3:00 PM
C4
Loser B1/C2
Loser of D1 vs. Winner A1/B2
4:00 PM
I4
C3 Top Gun
Winner of A3/B3 vs. D2
5:00 PM
A4
Loser C1/A2
Loser A1/B2

12U Silver - 6th Grade

Pool AWL

11
Pool A Silver
02
Pool A Silver
20
Pool A Silver
11
Pool A Silver
Date
Time
Court
HomeScore
VisitorScore
11:00 AM
C4
Kings Basketball Academy34
Dominators Green26
1:00 PM
D4
Flipside26
Dominators Green33
3:00 PM
F1
5 on Five28
Kings Basketball Academy30
5:00 PM
C4
Flipside31
5 on Five41
3:00 PM
D1
Flipside
Kingd Basketball Academy
3:00 PM
D2
Dominators Green
5 on Five
5:00 PM
B1
Fourth Place Pool A
Third Place Pool A
5:00 PM
B2
Second Place Pool A
First Place Pool A

12U Bronze - 6th Grade

Pool AWL

03
Pool A Bronze
21
Pool A Bronze
00
Pool A Bronze
12
Pool A Bronze
Date
Time
Court
HomeScore
VisitorScore
9:00 AM
C2
I Am Rockfish53
Gamepoint25
10:00 AM
E1
Open Gym Premier 12U Black43
SGV 6 Blue35
11:00 AM
D1
Open Gym Premier 12U Black33
Gamepoint30
12:00 PM
F4
I Am Rockfish54
SGV 6 Blue32
10:00 AM
F1
Gamepoint32
SGV 6 Blue28
11:00 AM
G2
I Am Rockfish 43
Open Gym Premier 12U Black21
3:00 PM
G4
Fourth Place Pool A0
Third Place Pool A0
2:00 PM
G2
Second Place Pool A
First Place Pool A

13U Platinum - 7th Grade

Pool AWL

30
Pool A Elite
21
Pool A Elite
00
Pool A Elite
03
Pool A Elite

Pool BWL

30
Pool B Elite
20
Pool B Elite
12
Pool B Elite
03
Pool B Elite

Pool CWL

21
Pool C Elite
12
Pool C Elite
30
Pool C Elite
03
Pool C Elite

Pool DWL

11
Pool D Elite
20
Pool D Elite
01
Pool D Elite
Date
Time
Court
HomeScore
VisitorScore
9:00 AM
C4
Coastal Elite19
RC Bulls Black79
10:00 AM
F1
Open Gym Premier Platinum33
RC Bulls Black58
10:00 AM
F2
Gamepoint25
NGA Stars43
11:00 AM
D2
Coastal Elite19
Cool Kids37
12:00 PM
G1
Riverside Matrix32
Gamepoint13
2:00 PM
G2
Jr. Hoops Blue34
NGA Stars42
2:00 PM
G4
Open Gym Premier Platinum24
Cool Kids34
2:00 PM
H1
San Diego Wildcats59
I-10 Celtics Black46
3:00 PM
F2
Earl Watson Elite52
Kings Basketball Academy31
4:00 PM
D4
Jr. Hoops Blue49
Riverside Matrix56
4:00 PM
E1
Assassins39
San Diego Wildcats50
5:00 PM
D1
Kings Basketball Academy33
Utah Basketball Club 201944
5:00 PM
D2
Earl Watson Elite65
Team Veritas46
6:00 PM
D1
I-10 Celtics Black47
Assasins36
7:00 PM
B1
Team Veritas42
Utah Basketball Club 201943
9:00 AM
D4
Cool Kids 30
RC Bulls Black47
9:00 AM
E1
Jr. Hoops Blue55
Gamepoint52
9:00 AM
F1
NGA Stars45
Riverside Matrix44
9:00 AM
F2
Utah Basketball Club 201950
Earl Watson Elite53
10:00 AM
F2
Team Veritas37
Kings Basketball Academy39
10:00 AM
F4
Coastal Elite42
Open Gym Premier Platinum51
12:00 PM
H1
C243
A140
12:00 PM
G4
D10
B20
1:00 PM
G1
A2
C1
1:00 PM
G2
B1
D2
2:00 PM
G4
B4
A4
3:00 PM
D4
D3
C4
4:00 PM
I4
D3
C3
4:00 PM
D4
Winner C1/A2
Winner A1/C2
4:00 PM
E1
Winner D1/B2
Winner B1/D2
5:00 PM
B4
A3
B3
5:00 PM
C1
Loser D1/B2
Loser B1/D2
6:00 PM
A2
Winner of B1/D2 vs. Winner D1/B2
Winner of Winner A1/C2 vs. Winner C1/A2

13U Gold - 7th Grade

Pool AWL

21
Pool A Gold
03
Pool A Gold
00
Pool A Gold
12
Pool A Gold

Pool BWL

30
Pool B Gold
21
Pool B Gold
02
Pool B Gold
21
Pool B Gold
03
Pool B Gold
Date
Time
Court
HomeScore
VisitorScore
9:00 AM
D1
Aerial Attack24
Bay City Basketball Black53
9:00 AM
D2
Southeast Warriors42
Open Gym Premier Elite37
10:00 AM
F4
Eastvale Warriors23
SGV 7 Blue41
11:00 AM
D4
Uptempo 35
Bay City Basketball Black31
11:00 AM
E1
Aerial Attack55
United Sports Training53
11:00 AM
F1
I Am Rockfish Gold29
Southeast Warriors41
12:00 PM
G2
Open Gym Premier Elite24
SGV 7 Blue45
1:00 PM
E1
Uptempo 52
United Sports Training29
2:00 PM
H2
I Am Rockfish Gold33
Eastvale Warriors42
10:00 AM
G1
Aerial Attack28
Uptempo 54
11:00 AM
G4
I Am Rockfish Gold17
SGV 7 Blue36
11:00 AM
H1
Southeast Warriors23
Eastvale Warriors41
1:00 PM
G4
Bay City Basketball Black40
United Sports Training35
2:00 PM
H1
Open Gym Premier Elite
Eastvale Warriors
2:00 PM
H2
Southeast Warriors
SGV 7 Blue
3:00 PM
E1
B3
A3
4:00 PM
F1
Open Gym Premier Elite
I Am Rockfish Gold
4:00 PM
F2
B4
A4
5:00 PM
C2
B2
A2
6:00 PM
A4
First Place Pool B
First Place Pool A

13U Silver - 7th Grade

Pool AWL

20
Pool A Silver
02
Pool A Silver
11
Pool A Silver

Pool BWL

20
Pool B Silver
02
Pool B Silver
11
Pool B Silver

Pool CWL

11
Pool C Silver
01
Pool C Silver
10
Pool C Silver

Pool DWL

03
Pool D Silver
21
Pool D Silver
30
Pool D Silver
12
Pool D Silver
Date
Time
Court
HomeScore
VisitorScore
10:00 AM
G1
Open Gym Premier Blue15
Kings Basketball Academy White30
10:00 AM
G2
323 Hoops28
Dominators Green34
12:00 PM
G4
Dominators Green57
Open Gym Premier Black40
12:00 PM
H1
Pacific Elite26
Kings Basketball Academy White40
1:00 PM
F1
323 Hoops51
Open Gym Premier Black39
2:00 PM
H4
Pacific Elite42
Open Gym Premier Blue46
2:00 PM
I1
Open Gym Premier YL 37
Top Gun13
4:00 PM
F4
San Diego Matrix36
Vegas Elite 7 Gold39
4:00 PM
F1
Lil Bulldogs30
Open Gym Premier YL49
5:00 PM
D4
Open Gym Premier Orange15
Baseline to Baseline60
6:00 PM
D2
Lil Bulldogs34
Top Gun 32
7:00 PM
B2
Vegas Elite 7 Gold45
Open Gym Premier Orange35
7:00 PM
B4
Baseline to Baseline58
San Diego Matrix35
1:00 PM
H1
San Diego Matrix43
Open Gym Premier Orange51
1:00 PM
H2
Vegas Elite 7 Gold41
Baseline to Baseline47
3:00 PM
F1
C2 Lil Bulldogs
A1 Dominators Green
3:00 PM
F2
D2
B1 Kings Basketball Academy
3:00 PM
F4
A2 323 Hoops
C1 Open Gym Premier Yorba Linda
3:00 PM
G1
B2 Open Gym Premier Blue
D1
4:00 PM
F4
B3 Pacific Elite
A3 Open Gym Premier Black
4:00 PM
G1
D3
C3 Top Gun
5:00 PM
C4
Winner B1/D2
Winner A1/C2
5:00 PM
D1
Winner D1/B2
Winner C1/A2
6:00 PM
B1
Winner C3/D3
Winner A3/B3
7:00 PM
A1
Loser C3/D3
Loser A3/B3
7:00 PM
A2
Winner of C1/A2 vs. Winner D1/B2
Winner of A1/C2 vs. Winner B1/D2

13U Bronze - 7th Grade

Pool AWL

11
Pool A Bronze
20
Pool A Bronze
02
Pool A Bronze
20
Pool A Bronze
02
Pool A Bronze
Date
Time
Court
HomeScore
VisitorScore
9:00 AM
D4
I Am Rockfish Bronze49
Bay City Basketball Red34
11:00 AM
F2
Bay City Basketball Red42
SNU Showtime30
1:00 PM
F2
I Am Rockfish Bronze50
Gamepoint Select21
3:00 PM
F4
SNU Showtime35
LA Select36
5:00 PM
E1
LA Select44
Gamepoint Select35
2:00 PM
H4
Gamepoint Select
Bay City Basketball Red
3:00 PM
G2
LA Select
I Am Rockfish Bronze
4:00 PM
G2
SNU Showtime
I Am Rockfish Bronze
5:00 PM
D2
Gamepoint Select
SNU Showtime
5:00 PM
D4
LA Select
Bay City Basketball Red
7:00 PM
A4
Second Place Pool A
First Place Pool A

14U Platinum - 8th Grade

Pool AWL

20
Pool A Elite
01
Pool A Elite
11
Pool A Elite

Pool BWL

20
Pool B Elite
11
Pool B Elite
02
Pool B Elite
Date
Time
Court
HomeScore
VisitorScore
9:00 AM
E1
OC Vision 14U88
Coastal Elite Premier 38
9:00 AM
F1
Maeko Basketball A52
Liftoff34
11:00 AM
F4
OC Vision 14U68
New Mexico Force53
11:00 AM
G1
Maeko Basketball A50
Team Superstar39
1:00 PM
F4
Coastal Elite Premier42
New Mexico Force44
1:00 PM
G1
Team Superstar38
Liftoff44
2:00 PM
I1
B2 Liftoff
A1 OC Vision
2:00 PM
G1
A2 New Mexico Force0
B1 Maeko Basketball A0
3:00 PM
H1
B3 Team Superstar
A3 Coastal Elite Premier
5:00 PM
E1
Loser A1/B2
Winner A3/B3
5:00 PM
F1
Loser B1/A2
Loser A3/B3
3:00 PM
I2
Winner B1/A2
Winner A1/B2

14U Gold - 8th Grade

Pool AWL

11
Pool A Gold
11
Pool A Gold
02
Pool A Gold
20
Pool A Gold

Pool BWL

02
Pool B Gold
11
Pool B Gold
20
Pool B Gold
11
Pool B Gold
Date
Time
Court
HomeScore
VisitorScore
10:00 AM
G4
Flipside45
Maeko Basketball B54
12:00 PM
H4
Top Gun45
Bay City Basketball Black33
2:00 PM
I2
United Sports Training32
AVAC34
3:00 PM
G1
Vegas Elite 8 Blue61
Flipside31
3:00 PM
G2
Maeko Basketball B26
NGA Stars33
4:00 PM
F2
Top Gun52
AVAC58
5:00 PM
F1
United Sports Training53
Bay City Basketball Black40
6:00 PM
D4
Vegas Elite 8 Blue34
NGA Stars25
3:00 PM
H2
AVAC
Bay City Basketball Black
3:00 PM
H4
United Sports Training
Top Gun
4:00 PM
G4
Vegas Elite 8 Blue
Maeko Basketball B
4:00 PM
H1
NGA Stars
Flipside
6:00 PM
B2
B2
A1
6:00 PM
B4
A2
B1
6:00 PM
C1
B3
A3
6:00 PM
C2
B4
A4
7:00 PM
B1
Winner B1/A2
Winner A1/B2

14U Silver - 8th Grade

Pool AWL

22
Pool A Silver
03
Pool A Silver
11
Pool A Silver
31
Pool A Silver
21
Pool A Silver

Pool BWL

22
Pool B Silver
03
Pool B Silver
13
Pool B Silver
40
Pool B Silver
21
Pool B Silver
Date
Time
Court
HomeScore
VisitorScore
9:00 AM
F2
Phoenix Soldiers39
Cali Elite 13U33
9:00 AM
F4
Open Gym Premier 14U Blue34
OC Wolverines 13U42
11:00 AM
G2
I Am Rockfish29
Cali Elite 13U34
11:00 AM
G4
Open Gym Premier 14U Blue33
Footwork Extreme34
11:00 AM
H1
Coastal Elite Select19
Phoenix Soldiers24
12:00 PM
H2
San Diego Next Generation46
OC Wolverines 13U24
3:00 PM
G4
I Am Rockfish33
Open Gym Premier 14U Black31
3:00 PM
H1
Vegas Elite 8 Silver38
Footwork Extreme35
5:00 PM
F2
Open Gym Premier 14U Black30
Coastal Elite Select38
5:00 PM
F4
Vegas Elite 8 Silver40
San Diego Next Generation57
9:00 AM
F4
Coastal Elite Select38
I Am Rockfish36
9:00 AM
G1
Footwork Extreme33
OC Wolverines 13U38
9:00 AM
G2
Open Gym Premier 14U Blue19
San Diego Next Generation79
10:00 AM
G2
Open Gym Premier 14U Black21
Phoenix Soldiers30
12:00 PM
H2
I Am Rockfish38
Phoenix Soldiers30
12:00 PM
H4
Cali Elite 13U
Open Gym Premier 14U Black
12:00 PM
I1
Footwork Extreme27
San Diego Next Generation59
1:00 PM
H4
Cali Elite 13U
Coastal Elite Select
1:00 PM
I1
Vegas Elite 8 Silver43
OC Wolverines 13U24
3:00 PM
I1
Vegas Elite 8 Silver
Open Gym Premier 14U Blue
5:00 PM
F4
B1
A1

15U

Pool AWL

22
Pool A
40
Pool A
31
Pool A
04
Pool A
13
Pool A

Pool BWL

21
Pool B
13
Pool B
04
Pool B
30
Pool B
31
Pool B
Date
Time
Court
HomeScore
VisitorScore
9:00 AM
G1
Fearless25
San Diego Next Generation B30
9:00 AM
G2
SCF Hoops34
Eastvale Warriors72
9:00 AM
G4
Footwork Extreme31
San Diego Next Generation74
11:00 AM
H2
Bay City Basketball Black49
Fearless45
11:00 AM
H4
Southeast Warriors61
San Diego Next Generation44
1:00 PM
G2
San Diego Next Generation B33
Phoenix Soldiers77
1:00 PM
G4
Eastvale Warriors38
Southeast Warriors 50
1:00 PM
H1
Footwork Extreme53
SCF Hoops36
3:00 PM
H2
AOC 15U Red36
Bay City Basketball Black28
5:00 PM
G1
AOC 15U Red46
Phoenix Soldiers45
8:00 AM
D1
Footwork Extreme26
Eastvale Warriors31
8:00 AM
D2
SCF Hoops44
San Diego Next Generation85
8:00 AM
D4
AOC 15U Red44
San Diego Next Generation B14
9:00 AM
G4
Phoenix Soldiers43
Bay City Basketball Black35
10:00 AM
G4
AOC 15U Red31
Fearless16
10:00 AM
H1
San Diego Next Generation43
Eastvale Warriors 31
10:00 AM
H2
Footwork Extreme36
Southeast Warriors53
11:00 AM
H4
San Diego Next Generation B31
Bay City Basketball Black43
12:00 PM
I2
Fearless40
Phoenix Soldiers56
1:00 PM
I2
SCF Hoops57
Southeast Warriors85
4:00 PM
H2
First Place Pool B
First Place Pool A

16U Gold

Pool AWL

31
Pool A Gold
30
Pool A Gold
22
Pool A Gold
00
Pool A Gold
02
Pool A Gold

Pool BWL

22
Pool B Gold
30
Pool B Gold
22
Pool B Gold
22
Pool B Gold
03
Pool B Gold
Date
Time
Court
HomeScore
VisitorScore
11:00 AM
I1
Edge 16U Black24
VIP Elite62
11:00 AM
I2
Phoenix Soldiers51
AASB JV44
1:00 PM
H2
Phoenix Soldiers41
AVAC JV44
1:00 PM
H4
La Mirada ACR30
Another Level Basketball51
1:00 PM
I1
VIP Elite49
AASB JV35
3:00 PM
H4
Edge 16U Black19
AVAC JV62
4:00 PM
G1
Another Level Basketball41
AOC 16U Blue45
4:00 PM
G2
I-10 Celtics 14U Black54
La Mirada ACR22
5:00 PM
G2
I-10 Celtics 14U Black46
Oakland PAL JV49
7:00 PM
C1
Oakland PAL JV35
AOC 16U Blue40
8:00 AM
E1
Another Level Basketball57
Oakland PAL JV50
8:00 AM
F1
Phoenix Soldiers34
VIP Elite44
8:00 AM
F2
Edge 16U Black38
AASB JV 37
9:00 AM
H1
Another Level Basketball40
I-10 Celtics 14U Black48
10:00 AM
H4
VIP Elite55
AVAC JV58
10:00 AM
I1
Phoenix Soldiers57
Edge 16U Black43
11:00 AM
I1
Oakland PAL JV54
La Mirada ACR47
11:00 AM
I2
AOC 16U Blue48
I-10 Celtics 14U Black43
2:00 PM
I2
AASB JV
AVAC JV
2:00 PM
I4
AOC 16U Blue
La Mirada ACR
5:00 PM
F2
B1
A1

16U Silver

Pool AWL

20
Pool A Silver
11
Pool A Silver
01
Pool A Silver

Pool BWL

10
Pool B Silver
02
Pool B Silver
11
Pool B Silver
Date
Time
Court
HomeScore
VisitorScore
10:00 AM
H1
LA Elite JV41
303 Elite JV 45
10:00 AM
H2
Open Gym Premier JV39
SoCal Soldiers50
12:00 PM
I1
Edge 14U16
303 Elite JV48
1:00 PM
I2
San Diego Matrix JV25
Open Gym Premier JV40
3:00 PM
I1
SoCal Soldiers62
San Diego Matrix JV 48
4:00 PM
G4
LA Elite JV46
Edge 14U33
8:00 AM
F4
B2 LA Elite JV44
A1 SoCal Soldiers47
8:00 AM
G1
A2 Open Gym Premier JV41
B1 303 Elite JV50
8:00 AM
G2
B3 EDGE 14U41
A3 San Diego Matrix JV31
9:00 AM
H2
Loser A1/B2 LA Elite43
Winner A3/B3 EDGE21
9:00 AM
H4
Loser A3/B3 San Diego Matrix40
Loser B1/A2 34
10:00 AM
I2
Winner B1/A2
Winner A1/B2

17U/Varsity

Pool AWL

20
Pool A
11
Pool A
02
Pool A

Pool BWL

21
Pool B
02
Pool B
30
Pool B
03
Pool B

Pool CWL

03
Pool C
30
Pool C
10
Pool C
00
Pool C
Date
Time
Court
HomeScore
VisitorScore
12:00 PM
I2
Open Gym Premier 17U39
AASB50
1:00 PM
I4
Cali Elite Varsity27
Wolfpack44
2:00 PM
I4
Open Gym Premier 17U37
Panthers25
3:00 PM
I2
Wolfpack63
323 Hoops48
3:00 PM
I4
SoCal Soldiers41
San Diego Next Generation Varsity 47
4:00 PM
H1
AASB40
Panthers33
4:00 PM
H2
Cali Elite Varsity44
AVAC Varsity49
5:00 PM
G4
BFS Blackout Elite 17U53
East LA Heat 17U52
6:00 PM
E1
AVAC Varsity66
323 Hoops59
7:00 PM
C2
San Diego Next Generation Varsity 57
East LA Heat 17U60
7:00 PM
C4
SoCal Soldiers52
BFS Blackout Elite 17U62
9:00 AM
I1
323 Hoops49
Cali Elite55
9:00 AM
I2
BFS Blackout Elite 17U53
San Diego Next Generation Varsity 34
9:00 AM
I4
SoCal Soldiers52
East LA Heat55
10:00 AM
I4
Wolfpack48
AVAC Varsity49
12:00 PM
I4
C236
B237
1:00 PM
I4
B3
A3
3:00 PM
I4
Winner B2/C2
A1
4:00 PM
H4
C4
B4
4:00 PM
I1
C1
B1
4:00 PM
I2
A2
C3
5:00 PM
G1
Winner B4/C4
A3
6:00 PM
C4
Loser of A1 vs. B2/C2
Loser B1/C1
6:00 PM
D1
Winner B1/C1
Winner of A1 vs. Winner B2/C2

TOP