Orange County Basketball Camps, Club Teams, Leagues, Tournaments, Training
12-12-2012

The Challenge 2012

December 8 - 9, 2012
8U DIVISION
POOL A POOL B
Dominators WWWW Jr. Hoops WLL
Progression WLWW OC Raptors LLL
TriCity Ballers LWLW Open Gym WWL
California Cobras LLL
  *MVP: Donald Bluitt (Dominators)    
9U DIVISION
POOL A
  323 Hoops WWWL
     
B2B LLWL
Dominators WWWW
Jr. Hoops WLLW
  SNU Jr. Showtime LLLL
     
  *MVP: Shadale Knight & Vincent James (Dominators)
 
         
10U DIVISION
POOL A POOL B
B2B Silver WLL B2B Gold WWWW
Jr. Hoops WWWL Game Face WLL
Progression LLW OC Raptors LLL
Pro Skills LWL Open Gym WLW
  *MVP: Colin Walton (Baseline 2 Baseline Gold)
   
         
11U DIVISION
POOL A POOL B POOL C
B2B WW-L 323 Hoops LL-W Campus Hoops** LLL
OC Rain LW-L Rising Stars WW-W-W Dominators LLW
OC Blazers LL-L Showtime WL-W Open Gym Blue WLW
San Diego Rebels WWW-L
  *MVP: Paris Dawson (Rising Stars)
   
         
12U DIVISION
POOL A POOL B POOL C POOL D
Dominators WLW Jr. Hoops Blue WWW 323 Hoops (OUT) I-10 Elite WWL
OC Rebels LLL Pro Skills WLL Rising Stars Gold WW Jr. Hoops White WLW
Open Gym WLL SD Wildcats LWW SGV WL Riverside Matrix LWW
Rising Stars Silver WWW Top Gun LLL Team Uptempo LL Top Gun Flight LLL
  *MVP: Jacob Ray & Alex Johnson (Rising Stars)
   
         
13U DIVISION
POOL A POOL B POOL C POOL D
Beast Up LWW Game Face LWW B2B LLL Corona Snipers WWW-WL
Coastal Elite Orange WLL MB Monarchs WLL Black Mambas WWW Open Gym WWL
JSK WLW NGA Stars WWW Coastal Elite Blue LWL Team Uptempo* LL
Triple Threat LWL Superior Athletes LLL OC Rain LWW Fullerton Fastbreak* LL
  *MVP: Payton Moore (NGA)
   
         
14U DIVISION
POOL A POOL B POOL C POOL D
B2B Gold WLL Beast Up WWW-W-L B2B Silver WW-L Got-Um WL-W
Coastal E. Orange WWW Excel Hoops LWL I-10 Celtics LL-L Open Gym LL-W
Dream Vision WLW Jr. Hoops LWW So Cal Assault WL-L Superior Athletes WW-WL
Irvine Shockers LLL Coastal Elite Blue LLL
  *MVP: Nate Mathews & Randall Walker (Beast Up)
   
         
* denotes Saturday only, not eligible for playoffs
** denotes Sunday only, not eligible for playoffs


SATURDAY
TIME COURT VISITOR HOME
9:00 AM D1 TriCity Ballers (8U) 18 Dominators (8U) 20
9:00 AM D2 California Cobras (8U) 9 Progression (8U) 25
9:00 AM E1 Pro Skills (10U) 20 Baseline 2 Baseline Silver (10U) 24
9:00 AM F1 Baseline 2 Baseline (11U) 41 OC Rain (11U) 17
9:00 AM F2 Open Gym (12U) 36 OC Rebels (12U) 33
9:00 AM F3 Beast Up (13U) 35 JSK (13U) 36
9:00 AM G1 Triple Threat OC (13U) 25 Coastal Elite Orange (13U) 46
9:00 AM G2 Black Mambas (13U) 35 Baseline 2 Baseline (13U) 27
10:00 AM D1 TriCity Ballers (8U) 31 California Cobras (8U) 22
10:00 AM D2 Pro Skills (10U) 25 Progresion (10U) 22
10:00 AM E1 Dominators (12U) 32 OC Rebels (12U) 23
10:00 AM F1 Open Gym (12U) 20 Rising Stars Silver (12U) 91
10:00 AM F2 SGV (12U) 35 Team Uptempo (12U) 19
10:00 AM F3 Beast Up (13U) 44 Coastal Elite Orange (13U) 41
10:00 AM G1 Black Mambas (13U) 56 OC Rain (13U) 40
10:00 AM G2 Baseline 2 Baseline Gold (14U) 40 Irvine Shockers (14U) 18
11:00 AM D1 Progression (8U) 17 Dominators (8U) 19
11:00 AM D2 SNU Jr. Showtime (9U) 9 323 Hoops (9U) 30
11:00 AM E1 Jr. Hoops (10U) 34 Baseline 2 Baseline Silver (10U) 16
11:00 AM F1 Baseline 2 Baseline (11U) 64 OC Blazers (11U) 20
11:00 AM F2 Team Uptempo (12U) 23 Rising Stars Gold (12U) 45
11:00 AM F3 Triple Threat OC (13U) 40 JSK (13U) 35
11:00 AM G1 OC Rain (13U) 31 Coastal Elite Blue (13U) 26
11:00 AM G2 Superior Athletes (13U) 50 Manhattan Beach Monarchs (13U) 51
11:00 AM G3 Baseline 2 Baseline Silver (14U) 51 I-10 Celtics (14U) 45
12:00 PM D1 Jr. Hoops (9U) 22 Baseline 2 Baseline (9U) 8
12:00 PM D2 Jr. Hoops (10U) 36 Progression (10U) 22
12:00 PM E1 Dominators (11U) 24 Open Gym Blue (11U) 47
12:00 PM F1 OC Rain (11U) 63 OC Blazers (11U) 25
12:00 PM F2 SGV (12U) 23 Rising Stars Gold (12U) 44
12:00 PM F3 Baseline 2 Baseline (13U) 28 Coastal Elite Blue (13U) 42
12:00 PM G1 Beast Up (14U) 58 Excel Hoops (14U) 13
12:00 PM G2 Irvine Shockers (14U) 23 Dream Vision (14U) 53
12:00 PM G3 So Cal Assault (14U) 43 I-10 Celtics (14U) 32
1:00 PM D1 Dominators (9U) 24 SNU Jr. Showtime (9U) 8
1:00 PM D2 323 Hoops (9U) 37 Baseline 2 Baseline (9U) 10
1:00 PM E1 Open Gym (10U) 28 OC Raptors (10U) 16
1:00 PM F1 Dominators (12U) 8 Rising Stars Silver (12U) 73
1:00 PM F2 Fullerton Fastbreak (13U) 19 Open Gym (13U) 48
1:00 PM F3 NGA Stars (13U) 48 Manhattan Beach Monarchs (13U) 36
1:00 PM G1 Beast Up (14U) 49 Jr. Hoops (14U) 47
1:00 PM G2 Baseline 2 Baseline Gold (14U) 24 Coastal Elite Orange (14U) 37
2:00 PM D1 Jr. Hoops (8U) 23 OC Raptors (8U) 8
2:00 PM D2 Dominators (9U) 15 Jr. Hoops (9U) 12
2:00 PM E1 323 Hoops (11U) 24 Showtime (11U) 48
2:00 PM F1 Dominators (11U) 24 San Diego Rebels (11U) 54
2:00 PM F2 Riverside Matrix (12U) 26 I-10 Elite (12U) 31
2:00 PM F3 Jr. Hoops White (12U) 56 Top Gun Flight (12U) 26
2:00 PM G1 Open Gym (14U) 38 Got-Um Basketball (14U) 40
2:00 PM G2 Dream Vision (14U) 18 Coastal Elite Orange (14U) 27
2:00 PM G3 So Cal Assault (14U) 37 Baseline 2 Baseline Silver (14U) 48
3:00 PM D1 Game Face (10U) 31 OC Raptors (10U) 9
3:00 PM D2 Baseline 2 Baseline Gold (10U) 36 Open Gym (10U) 19
3:00 PM E1 Jr. Hoops Blue (12U) 62 SD Wildcats (12U) 60
3:00 PM F1 Top Gun (12U) 25 Pro Skills (12U) 42
3:00 PM F2 Game Face (13U) 35 NGA Stars (13U) 38
3:00 PM F3 Team Uptempo (13U) 21 Open Gym 13U) 33
3:00 PM G1 Fullerton Fastbreak (13U) 10 Corona Snipers (13U) 48
3:00 PM G2 Coastal Elite Blue (14U) 25 Excel Hoops (14U) 26
4:00 PM D1 Open Gym (8U) 32 OC Raptors (8U) 26
4:00 PM D2 323 Hoops (11U) 25 Rising Stars (11U) 62
4:00 PM E1 Open Gym Blue (11U) 18 San Diego Rebels (11U) 54
4:00 PM F1 Riverside Matrix (12U) 44 Jr. Hoops White (12U) 31
4:00 PM F2 I-10 Elite (12U) 50 Top Gun Flight (12U) 26
4:00 PM F3 Team Uptempo (13U) 15 Corona Snipers (13U) 44
4:00 PM G1 Open Gym (14U) 23 Superior Athletes (14U) 69
4:00 PM G2 Jr. Hoops (14U) 45 Coastal Elite Blue (14U) 25
5:00 PM D1 Open Gym (8U) 32 Jr. Hoops (8U) 26
5:00 PM D2 Baseline 2 Baseline Gold (10U) 29 Game Face (10U) 28
5:00 PM E1 Showtime (11U) 45 Rising Stars (11U) 60
5:00 PM F1 Jr. Hoops Blue (12U) 55 Top Gun (12U) 20
5:00 PM F2 SD Wildcats (12U) 61 Pro Skills (12U) 29
5:00 PM F3 Game Face (13U) 42 Superiot Athletes (13U) 28
5:00 PM G1 Got-Um (14U) 27 Superior Athletes (14U) 57
SUNDAY
TIME COURT VISITOR HOME
9:00 AM I1 TriCity Ballers (8U) 7 Progression (8U) 27
9:00 AM I2 Dominators (8U) 26 California Cobras (8U) 17
9:00 AM I3 Baseline 2 Baseline (9U) WIN SNU Jr. Showtime (9U) LOSS
9:00 AM H1 323 Hoops (9U) 23 Jr. Hoops (9U) 20
9:00 AM H2 Game Face (10U) 10 Open Gym (10U) 18
9:00 AM H3 Baseline 2 Baseline Gold (10U) 42 OC Raptors (10U) 10
9:00 AM G2 Jr. Hoops (10U) 46 Pro Skills (10U) 26
9:00 AM G3 Open Gym Blue (11U) 55 Campus Hoops (11U) 12
10:00 AM I1 8U A1 Dominators (8U) 23 8U B1 Open Gym (8U) 9
10:00 AM I2 8U A2 Progression (8U) 14 8U B2 Jr. Hoops (8U) 21
10:00 AM I3 8U A3 TriCity Ballers (8U) 26 8U B3 OC Raptors (8U) 20
10:00 AM H1 Jr. Hoops (9U) 32 SNU Jr. Showtime (9U) 11
10:00 AM H2 Progresion (10U) 29 Baseline 2 Baseline Silver (10U) 18
10:00 AM H3 Dominators (11U) 41 Campus Hoops (11U) 20
10:00 AM G2 Jr. Hoops White (12U) 43 I-10 Elite (12U) 27
10:00 AM G3 NGA Stars (13U) 41 Superior Athletes (13U) 37
11:00 AM I1 Baseline 2 Baseline (9U) 9 Dominators (9U) 28
11:00 AM I2 10U A1 Jr. Hoops  10U B1 Baseline 2 Baseline Gold
11:00 AM I3 10U A2 Baseline 2 Baseline Silver 24 10U B2 Open Gym 35
11:00 AM H1 10U A3 Pro Skills 7 10U B3 Game Face 20
11:00 AM H2 Open Gym (12U) 31
Dominators (12U) 54
11:00 AM H3 Jr. Hoops Blue (12U) 36
Pro Skills (12U) 22
11:00 AM G2 SD Wildcats (12U) 55
Top Gun (12U) 26
11:00 AM G3 Riverside Matrix (12U) 59
Top Gun Flight (12U) 22
12:00 PM I1 323 Hoops (9U) 19 Dominators (9U) 22
12:00 PM I2 San Diego Rebels (11U) 69 Campus Hoops (11U) 9
12:00 PM I3 Beast Up (13U) 37 Triple Threat OC (13U) 35
12:00 PM H1 JSK (13U) 40 Coastal Elite Orange (13U) 25
12:00 PM H2 Game Face (13U) 56 Manhattan Beach Monarchs (13U) 40
12:00 PM H3 OC Rain (13U) 43 Baseline 2 Baseline (13U) 13
12:00 PM G2 Corona Snipers (13U) 38 Open Gym (13U) 37
12:00 PM G3 Baseline 2 Baseline Gold (14U) 28 Dream Vision (14U) 36
12:00 PM F1 Coastal Elite Orange (14U) 60 Irvine Shockers (14U) 18
1:00 PM I1 11U A1 Baseline 2 Baseline 22 11U B1 Rising Stars 51
1:00 PM I2 11U A2 OC Rain 33 11U B2 Showtime 30
1:00 PM I3 11U A3 OC Blazers 39 11U B3 323 Hoops 50
1:00 PM H1 Black Mambas (13U) 46 Coastal Elite Blue (13U) 28
1:00 PM H2 14U C1 Baseline 2 Baseline Silver 46 14U D2 Got-Um Basketball 50
1:00 PM H3 14U C2 So Cal Assault 35 14U D1 Superior Athletes 46
1:00 PM G2 14U C3 I-10 Celtics 31 14U D3 Open Gym 78
1:00 PM G3 Excel Hoops (14U) 26 Jr. Hoops (14U) 50
1:00 PM F1 Beast Up (14U) 52 Coastal Elite Blue (14U) 43
2:00 PM I1 WIN 11U A1/B1 Rising Stars 47 11U C1 San Diego Rebels 35
2:00 PM I2 12U A1 Rising Stars Silver 41 12U B1 30
2:00 PM I3 12U C1 Rising Stars Gold LOSS 12U D1 WIN
2:00 PM H1 13U A1 JSK 43 13U B1 NGA Stars 50
2:00 PM H2 13U C1 Black Mambas 41 13U D1 Corona Snipers 49
3:00 PM I1 WIN 12U A1/B1 Rising Stars 44 WIN 12U C1/D1 Riverside Matrix 31
3:00 PM I2 WIN 13U A1/B1 NGA Stars 48 WIN 13U C1/D1 Corona Snipers 29
3:00 PM I3 14U A1 Coastal Elite Orange 31 14U B1 Beast Up 40
3:00 PM H1 WIN 14U C1/D2 Got-Um 34 14U C2/D1 Superior Athletes 64
4:00 PM I1 WIN 14U A1/B1 Beast Up 47 WIN 14U C/D Superior Athletes 42

TOP